Поради старшої медичної сестри ДНЗ № 390

Після сну вихователі використовують загартування повітрям різної температури. Температура повітря від +21 до + 15 градусів Цельсія. Тривалість 2 – 10 хвилин  взимку і до 30 хвилин  влітку. Коли діти бадьорі, розминка проводиться  у спортивному залі. Стопа людини має безліч активних точок, які пов’язані з внутрішніми органами. Тому в дитсадку стимулюється ходіння дітей босоніж, але тільки за їх бажанням та згодою батьків.
Протягом року педагоги проводять у приміщенні ходьбу по вологих килимках, змочених розчином морської солі, йоду, відварами лікарських трав. Залежно від  температури повітря, місяця проведення  процедура триває від 1 до 10 хвилин. Вправи для профілактики плоскостопості - це ходьба по килимках з каштанами, горохом, по ребристій дошці, масажних гумових килимках.
Тренування дрібної моторики. Це вправи з розряду «пальчикової гімнастики». Для вправ вихователі дібрали багато ігрового матеріалу: каштани, шишки, набори мотузочків, мозаїку.
Крапковий масаж. Використовують в роботі із старшими дошкільнятами. Попередньо з дітьми проводиться навчання техніки крапкового масажу.
Фітотерапія. Лікування травами доцільно проводити раз на день протягом місяця. Але якщо є можливість міняти збори трав, то перерви можна не робити, зокрема в осінньо – зимовий та весняний періоди. Фіточаї діти отримують за 20 хвилин до їжі, аби підвищити захисні функції організму та поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту. Окрім чаїв проводять інгаляції настоями ромашок і евкаліпта.
Аромотерапія. Під час дитячого сну діти дихають настоями трав через зволожувачі повітря. Це в основному заспокійливі трави.
Полоскання горла та ротової порожнини з метою загартування та профілактики: відвар кори дуба з цвітом липи, відвар цвіту липи з ромашкою, йодно – сольовий розчин, гігієнічні полоскання ротової порожнини після їжі. Паралельно використовують часник. Під час епідемії грипу дітям  носову порожнину змащують настоєм часнику з олією.

Матеріал підготувала
старша медична сесира Марія Миколаївна Махиборода.