Поради завідуючої

Дитина – це маленька особистість, яка намагається пізнавати світ. З нею потрібно бути дбайливим, турботливим, обережним, щоб не травмувати, не образити.
          Саме в дошкільному віці перший схематичний обрис цілісного дитячого світогляду, образ світу та себе в ньому.                     Дитина не може жити в безладі, вона намагається пізнати навколишній світ та свої зв`язки з ним, упорядкувати, пояснити, наповнити змістом життя та діяльність людей. Перевірити на власному досвіді здобуту інформацію.
          Вона прагне познайомитися з умовами життя та його основними законами – природними, предметними, соціальними. Їй належить навчитися існувати відповідно до цих законів, а не всупереч їм, відкривати для себе інших людей, власні можливості, знаходити своє місце у складному й суперечному світі, почуватися в ньому щасливою.
Тому пропоную наступні поради:
1.Якщо дитина не хоче щось робити, не примушуйте її. Залиште це завдання і поверніться до нього, коли в дитини  з`явиться відповідний настрій, визріє інтерес.
2.Завжди потрібно пристосовуватись до потреб та інтересів дитини.
3.Частіше хваліть і підбадьорюйте, навіть якщо у малюка щось не виходить.
4.Не робіть висновки за кожним разом. Дитина може довго не проявляти помітних ознак прогресу, а потім стрімко просунутися вперед.
5.Не порівнюйте постійно дитину з іншими. Діти всі різні, якби це було не так, світ став би нецікавим.
6.Не виявляйте негативізму, якщо в дитини  якість уміння виробляються не тоді, коли ви на це чекаєте. Деякі діти повільно набирають запас знань і слів.
7.Не старайтесь переключити дитину на іншу діяльність, навіть якщо вважаєте, що вона виконує її надто довго. Дитина сама знає коли їй треба зупинитися.
8.Вашим супутником має бути допитливість дитини до батьків.

Матеріал підготувала
педагог вищої категорії
завідуюча Людмила Василівна Кириленко.